Blog burgemeester Willemijn van Hees, 6 december 2024

Beste Heusdenaren,

Tot en met afgelopen augustus schreven we als collegeleden elke twee weken een blog om u mee te nemen in ons werk als dagelijks bestuur van onze gemeente. Na een paar maanden ‘pauze’ gaan we weer beginnen met onze blogs.

Zes jaar Heusden smaakt naar meer

Woensdag 6 november ben ik door onze Commissaris van de Koning Ina Adema benoemd voor een tweede ambtstermijn van zes jaar als burgemeester van Heusden. Dat gebeurde op het Provinciehuis en ik vond het een mooi moment samen met mijn kinderen en ouders. Ik vond het ook een mooi moment, omdat de eerste zes jaar in Heusden echt wel smaken naar meer. 

Dan bedoel ik de samenwerking met de leden van onze gemeenteraad, met de andere collegeleden, met onze ambtenaren en vooral alle mooie contacten met u, de inwoners en ondernemers in onze gemeente. En niet alleen in mooie, makkelijke tijden! We maakten de coronapandemie mee en we kwamen samen door die crisis. Ik vond het heel mooi om te zien hoe u er samen het beste van maakte en zo die storm doorstond. Al is zeker nog niet iedereen hiervan hersteld.

Ik kan nog een boek schrijven over waarom mijn eerste termijn als burgemeester smaakte naar meer. Dat doe ik niet, maar ik maak de komende zes jaar liever samen met u mee dan dat ik erover fantaseer. 

80 jaar vrijheid

We staan de komende maanden stil bij 80 jaar bevrijding en vrijheid. Met alle nieuwsberichten over de oorlog in Oekraïne en de oorlogen in het Midden-Oosten is het bijzonder om stil te zijn bij ‘onze’ Tweede Wereldoorlog. Misschien beseffen we nu er een grote oorlog woedt in het oosten van Europa pas goed hoe bijzonder het is dat onze laatste oorlog gelukkig al 80 jaar geleden is. Het doet mij in ieder geval meer dan ooit beseffen dat we de Tweede Wereldoorlog en onze bevrijding echt niet mogen vergeten. En dat geldt ook voor hen die onze vrijheid mogelijk maakten en voor hen die hem sindsdien beschermden. Onze veteranen dus.

Komende jaren worden uitdagend. Dat is politieke taal voor “het kan zomaar eens hartstikke moeilijk worden af en toe”. Bijvoorbeeld omdat we als gemeente flink minder geld krijgen van de Rijksoverheid. Of omdat de toestand in de wereld blijft zorgen voor vluchtelingen. Of omdat het veranderende klimaat voor problemen zorgt. 

En als u dan denkt “je bent wel gek dat je dan nog zes jaar burgemeester wilt zijn”, dan kan ik u zeggen dat ik dat graag wil zijn, juist omdat ik weet dat de mensen in Heusden samen heel goed tegen een stootje en tegenwind kunnen. 

Ik heb er héél veel zin in om er de komende jaren weer samen met u allemaal de schouders onder te zetten.

Samen thuis in Heusden!

Willemijn van Hees
burgemeester