Sporthal Dillenburg definitief drie zalen
De sporthal die gerealiseerd wordt op Dillenburg in Drunen, gaat drie zaaldelen tellen. Dat heeft het college van Heusden besloten nadat het op verzoek van de raadscommissie Samenleving de inroostering van de diverse verenigingen in de sporthal nog eens tegen het licht heeft gehouden.
Als het gaat om het aantal zaaldelen, wijkt het collegebesluit hiermee niet af van het voorstel dat het in april jl. aan de raad deed. Ook toen was sprake van drie zaaldelen. Wel zijn enkele aanpassingen doorgevoerd, die ervoor moeten zorgen dat de nieuwe te bouwen sporthal nog beter aansluit bij de hedendaagse wensen van de verenigingen. Zo zijn de afmetingen van de drie zaaldelen vergroot van 28 x 44 meter naar 30 x 46 meter. Daarnaast is bij de inroostering gewerkt met de diverse clubroosters van het huidige seizoen.
Optimaal
Volgens verantwoordelijk wethouder Kees van Bokhoven is in het huidige voorstel de actuele ruimtevraag van toekomstige gebruikers en de exploitatiekosten die dit met zich mee brengen, optimaal op elkaar afgestemd. “De sporthal voldoet straks helemaal aan de ruimtevraag van zowel het d’Oultremontcollege als de diverse verenigingen.”
Van Bokhoven houdt daarbij – los van de drie zaaldelen – rekening met de mogelijke toevoeging van een aparte dojo (judozaal) en een BOM-ruimte (bewegen op muziek). Of die faciliteiten uiteindelijk bij de sporthal gerealiseerd worden, hangt af van de uitkomst van een ander initiatief. Fitnesscentrum Medifit en turnvereniging SHJ bekijken momenteel de mogelijkheden om binnen het plan Dillenburg een private sportaccommodatie te bouwen met daarin onder meer een dojo en BOM-ruimte.
Duurzaamheid
Naast de verschillende ruimtescenario’s heeft het college ook diverse duurzaamheidsvarianten tegen het licht gehouden. Daarbij zijn steeds de investeringskosten voor bepaalde energiezuinige maatregelen afgezet tegen de verwachte energiebesparing. Uit dit onderzoek blijkt dat het meest effectief is om bij de bouw alleen die duurzame maatregelen te treffen, die ook financieel rendabel zijn.
Gaat de gemeenteraad op 30 oktober a.s. akkoord met het voorstel van het college, dan kan gestart worden met de ontwerpfase voor de nieuwe sporthal. Het college raamt de kosten voor de bouw van de sporthal, inclusief dojo en BOM-ruimte, op zo’n € 7 miljoen euro
Twitter
Facebook
del.icio.us
Hyves
LinkedIn
Digg
Google Bookmarks