Activiteiten tijdens de 80 van de Langstraat
Op zaterdag 8 september vindt alweer de 32e editie van de 80 van de Langstraat plaats. Sinds jaar en dag is deze wandeltocht een feest voor de hele Langstraat. Ook in de gemeente Heusden vinden er dan tot diep in de nacht tal van activiteiten plaats.
Veel mensen die tijdens het evenement een activiteit op touw zetten, beginnen vaak al in een vroeg stadium met de organisatie daarvan. Voor hen is het goed om te weten dat er ten opzichte van vorige edities een en ander is gewijzigd. Anders dan vorige jaren klinkt het startschot voor de wandeltocht een uur eerder, namelijk om 20.00 uur. Daarbij is het eerste deel van de route door Waalwijk dit jaar iets korter. Dit betekent dus dat de wandelaars 1,5 uur eerder in de gemeente Heusden worden verwacht.
Wilt u een activiteit organiseren?
Voor een aantal activiteiten had u een vergunning aan moeten vragen voor 13 augustus. Dat is nu helaas niet meer mogelijk.
Zonder vergunning mag u:
- Een kleine (party)tent plaatsen (tot 50 personen). U moet dan voor de bereikbaarheid van politie en brandweer en ambulance in de straat een breedte vrijhouden van tenminste 3,50 meter.
- Muziek draaien via een stereo-installatie.
- Een vuurkorf plaatsen van max. 60 x 60 cm. De vuurkorf moet op minstens 5 meter afstand van een gebouw staan en er mogen geen brandbare vloeistoffen gebruikt worden voor het aansteken. Houdt u daarnaast altijd bluswater binnen handbereik.
Wilt u muziek laten horen?
Er mag versterkte muziek worden gedraaid tot de volgende tijdstippen. Dit zijn ook de tijden dat de laatste wandelaars de kernen hebben gepasseerd.
| 1. Drunen | tot zondagochtend 9 sept. 00.00 uur |
| 2. Nieuwkuijk en Vlijmen-Vliedberg | tot zondagochtend 9 sept. 01.00 uur |
| 3. Vlijmen | tot zondagochtend 9 sept. 02.00 uur |
| 4. Haarsteeg en Elshout | tot zondagochtend 9 sept. 03.00 uur |
Raadpleeg de
plattegrond om te zien in welk deel van de gemeente u uw
activiteit wilt organiseren.
Dichtbij woningen mag het geluidsniveau tot de genoemde tijdstippen
niet meer bedragen dan 70 dB(A).
Geluidsoverlast?
Als na de bovengenoemde tijdstippen nog versterkte muziek wordt gedraaid, kan aan de overtreder een dwangsom opgelegd worden van 500 euro.
Mocht u na deze tijdstippen zelf geluidsoverlast ervaren, dan kunt u hiervoor contact opnemen met de politie via 0900-8844. Meldingen over geluidsoverlast voor de genoemde tijdstippen worden niet in behandeling genomen.
Gevolgen voor verkeer
Voor de veiligheid van wandelaars en andere weggebruikers worden enkele straten in de gemeente Heusden tijdelijk afgesloten tijdens de 80. Klik hier voor meer informatie over de tijdelijk afgesloten straten.
Informatie
Voor meer informatie kunt u bellen met de gemeente Heusden,
telefoon: (073) 513 17 89.
E-mailen kan ook: info@heusden.nl
Twitter
Facebook
del.icio.us
Hyves
LinkedIn
Digg
Google Bookmarks